Zavolejte nám +420 775 564 446
Pracovní doba 6:00 - 14:30
Zaječice 194 538 35 Zaječice
Close
Zaječice 194 538 35 Zaječice
+420 775 564 446 plyntop@plyntop.cz

Vytápění průmyslových objektů

Vytápění průmyslových objektů

Teplovzdušné jednotky – ekonomické topení pro vytápění hal a skladů.

Moderní topidla – plynové teplovzdušné jednotky – umožňují ekonomické vytápění průmyslových objektů, hal, skladů, dílen nebo sportovních hal, při současném vysokém komfortu obsluhy topení.

Teplovzdušné plynové agregáty – ekologické teplovzdušné topení konstruované pro vytápění prostor ohřátým vzduchem s maximální účinností. V provedení s axiálním nebo radiálním ventilátorem, výkonové řady jsou od 16 do 95 kW, konstrukce hořáku zaručuje nízké hodnoty emisí, rovnoměrné rozložení teplot a průtoku vzduchu, dvojitá mřížka umožňuje usměrnění proudění vzduchu do prostoru.

Výhody a nevýhody topení teplovzdušnými jednotkami.

 • vysoká pružnost vytápěcího zařízení
 • vhodné k vytápění zateplených prostor s nízkým stropem
 • rovnoměrné rozložení teplot a průtoku vzduchu
 • dvojitá stavitelná mřížka umožňuje usměrnění proudění vzduchu do prostoru
 • možnost vytápení pouze v době potřebné pro provoz objektu
 • absence sálavé složky sdílení tepla
 • při vytápění prostor nad 5 m rozvrstvení teplého vzduchu po výšce místnosti a větší tepelné ztráty

SVĚTLÉ PLYNOVÉ INFRAZÁŘIČE

Světlé plynové infrazářiče – topení pro vytápění hal a skladů.

Moderní topidla – světlé plynové keramické infrazářiče – zářiče řady BX umožňují ekonomické vytápění průmyslových objektů, hal, skladů, dílen nebo sportovních hal, při současném vysokém komfortu obsluhy topení.
Světlé plynové infrazářiče lze využít také jako topení pro terasy a venkovní posezeni. Světlé plynové keramické infrazářiče řady XD a XDI lze použít pro vytápění teras a předzahrádek restaurací, kaváren, barů a pod. v přechodném období jara a podzimu i v chladných dnech léta. Použití zemního plynu zlevňuje jejich provoz oproti používaným přenosným infrazářičům na propan – butan a při vhodném rozmístění zvyšuje účinnost topení.
SVĚTLÉ PLYNOVÉ INFRAZÁŘIČE.
Základní informace o topení světlými infrazářiči.
detail infrazářiče

Výrobce infrazářičů: SBM Int., Dijon, Francie. K vytápění infrazářiči se využívá principu tepelného sálání (spalování plynu probíhá na keramické mřížce v otevřeném prostoru) pro topení ve specifických prostorách a zónách i celých objektech. Světlý infrazářič dovede velice rychle zvýšit teplotu ve velkých, středně nebo velmi vysokých objektech (zateplených i nezateplených). Vytápění infrazářiči zajišťuje až 50% energetickou úsporu a tím i úsporu nákladů za topení.
Atmosferický hořák, provozní teplota keramických desek cca 800-900°C, keramické desky uloženy v rámech z ušlechtilé oceli. Součástí infrazářiče je tzv. zapalovací a bezpečnostní blok. Jednostupňová nebo dvoustupňová regulace výkonu topení (0%-100% nebo 0%-50%-100% výkonu). Certifikát CE, ISO 9002, schválení SZÚ Brno.

Světlé infrazářiče řady BX jsou vhodné topení pro ekonomické vytápění hal s výškou nad 5 m. Světlé infrazářiče nejsou vhodné pro vytápění prostředí s nebezpečím výbuchu. Varianty infrazářičů – na zemní plyn, propan, propan-butan.
Světlé infrazářiče typu XD a XDI jsou vhodné pro vytápění teras a předzahrádek restaurací, kaváren barů a pod. Vytvoří tepelnou pohodu pro pobyt v těchto venkovních prostorech a prodlouží dobu jejich provozování. Jejich použití lze jednoduše regulovat a zapnout je jen na obsazených místech s okamžitým účinkem pocitu tepla pro hosty.

TMAVÉ PLYNOVÉ INFRAZÁŘIČE

Tmavé plynové infrazářiče – ekonomické topení pro vytápění hal a skladů.

Moderní topidla – tmavé plynové infrazářiče – umožňují ekonomické vytápění průmyslových objektů, hal, skladů, dílen nebo sportovních hal, při současném zachování pohodlné obsluhy topení.
TMAVÉ PLYNOVÉ INFRAZÁŘIČE
Základní informace o topení tmavými infrazářiči.
tmavý infrazářič

K vytápění se využívá principu tepelného sálání (spalování plynu probíhá v uzavřené trubici, provozní teplota trubice cca 450°C) pro topení ve specifických prostorách a zónách i celých objektech. Dovede velice rychle zvýšit teplotu ve velkých, nižších a středně vysokých objektech (zateplených i nezateplených). Tento princip vytápění zajišťuje až 50% energetickou úsporu a tím i úsporu nákladů na topení. Výkonová řada od 13 do 50 kW. Nadstandartní spolehlivost, stabilita výkonu, nízké emise, nenáročná údržba.
TMAVÉ PLYNOVÉ INFRAZÁŘIČE

Výhody a nevýhody topení tmavými infrazářiči.

 • nadstandartní spolehlivost, stabilita výkonu, nízké emise, nenáročná údržba
 • komfortní vzhled
 • nižší provozní teplota trubek – cca 450°C
 • zvlášť vhodné topení do nových průmyslových a sportovních hal
 • vyšší hmotnost, náročnější montáž
 • nutný odtah spalin kouřovody mimo objekt (střechou nebo přes stěnu)
 • povinné měření emisí